5. KLOSTERNEUBURGER ADVENTLAUF                                16.12.2001
10 km:
1.
Michael Klapil ASV Andlersdorf
M40
1.
34:19
2.
Gerhard Stitz LC Waldviertel
M40
2.
35:02
3.
Thomas Schönauer SV Marswiese
M30
1.
35:11
4.
Hermann Gruber LCC Wien
M30
2.
35:32
5.
Alexander Kurill ULC Klosterneuburg
M30
3.
35:39
6.
Andreas Heidenfelder  
M30
4.
37:48
7.
Andreas Profus  
M30
5.
37:52
8.
Robert Nepp ASV Andlersdorf
M30
6.
37:58
9.
Markus Reininger  
M20
1.
38:50
10.
Edgar Bauer ULC Klosterneuburg
M30
7.
39:23
11.
Heinz Eisler LC Cafe Haferl
M40
3.
39:42
12.
Herbert Heidenfelder  
M40
4.
40:15
13.
Martin Mann  
M30
8.
40:51
14.
Antal Molnar ULC Klosterneuburg
M50
1.
40:55
15.
Bernhard Frankl  
M30
9.
41:15
16.
Roland Fischer  
M30
10.
41:23
17.
Gerald Schupka ÖSV
M60
1.
42:56
18.
Martin Wolkowitsch  
M30
11.
43:47
19.
Karl Schiefer  
M50
2.
43:57
20.
Alexander Hilpert  
M50
3.
44:06
21.
Martina Reinhart-Schönauer LCC Wien
W20
1.
44:23
22.
Pascal Le Bail  
M30
12.
44:33
23.
Heinz Müller  
M40
5.
44:50
24.
Tina Hadjiioannou-Wenz ÖSV
W30
1.
45:07
25.
Robert Tiefenböck  
M50
4.
45:32
26.
Jürgen Lauteren ULC Klosterneuburg
M50
5.
45:57
27.
Gerhard Hovorak TVN Waidhofen
M40
6.
45:59
28.
Elisabeth Schupka ÖSV
W40
1.
46:02
29.
Gunther Almer LC Strasshof
M50
6.
46:24
30.
Karl Heinz Steinhammer  
M30
13.
46:29
31.
Franz Haushofer WAT 16
M50
7.
46:48
32.
Manfred Zillner LLC Parndorf
M30
14.
47:09
33.
Franz Penz  
M30
15.
47:13
34.
Silvia Walden  
W30
2.
47:17
35.
Christine Rothmeier ULC Klosterneuburg
W30
3.
47:27
36.
Monika Zorzi LCC Wien
W50
1.
47:36
37.
Rolf Walden  
M40
7.
47:48
38.
Klaus Feyertag  
M40
8.
47:56
39.
Wolfgang Grösel  
M40
9.
47:57
40.
Peter Gold  
M40
10.
48:22
41.
Wolfgang Mölzer ULC Klosterneuburg
M30
16.
48:33
42.
Hans Pöck  
M60
2.
48:35
43.
Wolfgang Wittmann  
M50
8.
48:41
44.
Raimund Schleifenlehner  
M40
11.
48:43
45.
Christiana Penz  
W30
4.
48:53
46.
Peter Friedberger BSG Xerox
M60
3.
49:05
47.
Eva Katlein ULC Klosterneuburg
W40
2.
49:10
48.
Thomas Ofenböck  
M30
17.
49:52
49.
Siegfried Baumann  
M60
4.
50:10
50.
Susanne Bohdal ULC Klosterneuburg
W20
2.
51:08
51.
Roman Augendopler  
M30
18.
52:05
52.
Carmen Maier-Monl ULC Klosterneuburg
W30
5.
52:15
53.
Dorothea Grolig  
W50
2.
52:41
54.
Reinhart Fux ULC Klosterneuburg
M50
9.
53:39
55.
Lisa Muhr  
W30
6.
55:39
56.
Josef Brenner Musketiere
M40
12.
56:02
57.
Maria Hermann UKJ Wien
W50
3.
56:24
58.
Christoph Lell  
M30
19.
59:02
59.
Elisabeth Enzmann ULC Klosterneuburg
W60
1.
59:51
60.
Engelbert Auer LTU Enzersdorf
M60
5.
60:52
61.
Hans Kellner LCC Eisenstein
M50
10.
63:06
62.
Liselotte Weissenhorn  
W40
3.
63:56
63.
Elisabeth Römer  
W50
4.
63:57
64.
Michael Eisenstein  
M40
13.
65:18
65.
Leopoldine Tatzer  
W50
5.
66:15
66.
Christine Hilpert  
W50
6.
66:37
67.
Evelyn Kiss  
W30
7.
71:52